seperro.lt

Natūralios žvakės ir jų gamyba

NATŪRALIOS ŽVAKĖS IŠ SOJŲ VAŠKO

Sojų vaškas yra augalinis vaškas, pagamintas iš sojų pupelių aliejaus. Nuėmus derlių, pupelės išvalomos, sulaužomos, išlukštenamos ir susukamos į dribsnius. Pagrindinis sojos vaško gamybos etapas yra hidrinimas. Šio proceso metu pasikeičia aliejaus lydymosi temperatūrą, aliejus, kuris kažkada buvo skystas kambario temperatūroje, yra apdorojamas, kad kambario temperatūroje jis taptų kietas, pakeičiant jį vašku. Likę pupelių miltai ir lukštai dažniausiai naudojami sojos pagrindu pagamintam maistui arba gyvūnų pašarams, paliekant labai mažai atliekų. Šiuo sojų vaško pagrindu gaminamos natūralios žvakės parduodamos ir mūsų el. parduotuvėje.

soju zvakes

KAIP GAMINAMAS SOJŲ VAŠKAS?

Sojų vaškas yra augalinis vaškas, pagamintas iš sojų pupelių aliejaus. Nuėmus derlių, pupelės išvalomos, sulaužomos, išlukštenamos ir susukamos į dribsnius. Pagrindinis sojos vaško gamybos etapas yra hidrinimas. Šio proceso metu pasikeičia aliejaus lydymosi temperatūrą, aliejus, kuris kažkada buvo skystas kambario temperatūroje, yra apdorojamas, kad kambario temperatūroje jis taptų kietas, pakeičiant jį vašku. Likę pupelių miltai ir lukštai dažniausiai naudojami sojos pagrindu pagamintam maistui arba gyvūnų pašarams, paliekant labai mažai atliekų.

Sojų vaško privalumai

Saugu aplinkai

Kadangi sojų vaškas yra augalinis vaškas, išgaunamas iš sojų pupelių, jis neišskiria jokių kenksmingų šalutinių produktų (suodžių). Vienas iš “švariausiai” degančių vaškų, jame nėra toksinų, kancerogenų.

Tvaru

Biologiškai skaidus ir tirpus vandenyje. Kadangi sojos pupelės yra daržovė, sojų vaškas yra natūraliai biologiškai skaidomas. Dėl to atsitiktinai išsiliejusius produktus lengviau išvalyti su muilu ir vandeniu, o šių gaminių šalinimas yra saugus aplinkai.

Aukšta kokybė

Sojų vaško lydymosi temperatūra yra žemesnė nei parafino vaško, todėl sojų žvakės degs lėčiau ir ilgiau. Rafinuotas sojų vaškas pasižymi geru spalvų ir kvapiųjų aliejų prisisotinimu.

0 % taršos

Didžiausias sojos privalumas yra tai, kad ji yra visiškai atsinaujinanti. Sojų pupelių vienintelė pasiūlos riba yra tai, kiek mes pasirenkame auginti. Soja, iš kurios šiandien gaminamos natūralios žvakės greičiausiai buvo žemėje mažiau nei prieš metus. Tikėtina, kad dabar tame pačiame lauke išauginama dar daugiau sojų.

Žvakių gamyba

naturalios zvakes

I etapas

Vaško pasirinkimas

Natūralių žvakių gamyba prasideda nuo tinkamo vaško pasirinkimo. Savo dirbtuvėse mes naudojame augalinį sojų vašką granulėmis, skirtą būtent kietoms žvakėms gaminti.

naturalios zvakes

II etapas

Formos pasirinkimas

Pasiruošiame formą, į kurią liesime žvakę praverdami dagtį, užtikriname stabilų pagrindą, kad pilant vašką jis nepratekėtų.

naturalios zvakes

III etapas

Vaško kaitinimas

Reikalingą kiekį vaško beriame į indelį ir kaitiname, kol vaškas išsilydys. Vaškui lydantis nuolatos tikriname jo temperatūrą, kad neperkaistų. Vaškui išsilydžius ir pasiekus reikiamą temperatūrą pilame patinkantį aromatinį aliejų, o temperatūrai dar šiek tiek nukritus beriame ir pasirinktą spalvą.

naturalios zvakes

IV etapas

Žvakių liejimas

Laukiame, kol vaškas pasieks tinkamą išpilstymo temperatūrą ir supilame į paruoštą formą. Vaškas formose stingsta nuo 2 iki 12 valandų, priklausomai nuo žvakės dydžio ir formos.

Žvakių gamybai naudojami kvapai

Kvapai yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. Įvairūs aromatai kasdien veikia mūsų smegenis, daugelis pažintų kvapų teigiamai siejami su nostalgija, dėl ko sukelia emocinius prisiminimus ir malonius jausmus, kurie pakelia nuotaiką bei pagerina bendrą savijautą. Dėl šių priežasčių yra svarbu pasirinkti Jums tinkamus aromatus, kurie teigiamai veiks Jūsų savijautą kasdien. Šiai dienai rinkoje yra daugybė būdų kaip galime aromatizuoti aplinką, kurioje esame. Vienas jų tai aromatinės (kvepiančios) žvakės deginimas.

Vaškui kvapo suteikti galime pasitelkiant eterinius arba aromatinius aliejus. Eteriniai aliejai yra koncentruoti, kvapnūs augaliniai ekstraktai, išgaunami iš skirtingų augalų dalių. Jų naudingos sąvybės labai vertinamos grožio srityje, sveikatinimosi tikslais bei buityje, tačiau jų panaudojimas žvakių gamyboje yra ribotas. Kaikurie aliejai prastai sąveikauja su karščiu, ko pasekoje aliejus gali užsidegti, pakeisti vaško spalvą ar tiesiog išgaruoti. Dėl šių eterinių aliejų trūkumų „Seperro Candles” žvakėms aromatizuoti renkamės naudoti aromatinius aliejus. Šie aliejai pasižymi geresniu kvapo išsklaidymu esant aukštesnei temperatūrai (žvakei degant).

Mūsų žvakių kvapai

Kad žvakės kvapo paieškos būtų lengvesnės, pateikiame savo populiariausius kvapus. Čia rasite išsamius mūsų mylimiausių aromatinių aliejų kvapų aprašymus bei juose esančias kvapų natas. Tikimės, jog tai Jums pagelbės renkantis norimą žvakės aromatą.

0
    0
    Jūsų krepšelis
    Jūsų krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę